Sinoz Leke Kremi İncele

Cilt Lekeleri Ve Oluşum Sebepleri

Güneş Lekeleri

Güneş Lekeleri deride doğal güneş ışığına veya solaryuma maruz kalan bölgelerde tek yada çok sayıda yuvarlak kahverengi lekeler şeklinde görülür ve çapları bir milimetreden bir kaç santimetreye kadar değişiklik gösterir.

Genellikle yetişkin bireylerde görülen güneş lekeleri daha çok açık tenli, kolay güneş yanığı gelişen, zor bronzlaşan yada hiç bronzlaşamayan ve güneşte aşırı kalan bireylerde ortaya çıkar.

Güneş lekeleri oluşturduğu estetik problemlerinin yanı sıra güneşin ciltte yarattığı hasarın boyutunu gösterdiğinden oldukça önemlidir ve deri kanserlerinin gelişimi açısından bir risk faktörüdür.

Yaşlılık Lekeleri

Yaşlılık lekeleri genellikle 50'li yaşlarda görülmeye başlayan derinin renk bozukluğu hastalığıdır. Büyüklüğü birkaç santimetreye kadar ulaşan bu lekeler derinin üst tabakasında kahverengi pigment birikmesi sonucu oluşur. Bu lekeler kansere dönüşmezler ve tedavileri sadece estetik açısından yapılmaktadır.

Yaşlılık lekelerinin oluşmasındaki en önemli etken ultra-viyole ışıktır. Ultra-viyole ışık, sigara ve alkol gibi zararlı madde alımları cilt üzerinde serbest radikaller oluşmasını sağlar ve buna bağlı olarak da oluşan serbest radikaller cildin üst bölümünde pigmentlerin yoğun biçimde bir araya gelmelerine neden olurlar.

Yaşlılık lekeleri bazen keratoza dönüşebilir ve bu yüzden lekeler pul pul ince bir tabaka ile kaplanabilirler.

Sivilce Lekeleri

İnsanların çoğu, yaşamının bir döneminde sivilce sorunu ile karşılaşır ve çoğu zaman sivilceler iz bırakmazlar. Fakat bazı kişilerin sivilceleri yara izlerine dönüşür ve uzun yıllar boyunca bunu taşımak zorunda kalabilirler. Bu izler kişiden kişiye değişmekle beraber fazlasıyla rahatsız edici olabilirler. Sosyal ortamda kendine güven eksikliğine kadar gidebilen problemler oluşturabilirler.

Sivilceleri sıkmak veya sıkmaya çalışmak bu izlerin oluşumunda en başta gelen nedendir. Sivilcelerin oluşturuduğu izler bir nevi deri alt yapısının kaybıdır. Lekeler soluk renkte veya kahverengi düz lekelerdir.

Hamilelik Lekeleri

Ciltte oluşan hamilelik lekeleri hormon değişikliğinden kaynaklanır. Genellikle hamileliğin ikinci üç aylık bölümünde ortaya çıkar ve son üç aylık dönemde biraz daha belirginleşir. Hamilelik lekeleri daha çok alında, yanaklarda, burunda, dudakların altında ve üstünde yani yüz bölgesinde görülür. Hamilelik lekeleri güneş lekelerine oranla daha iri parçalar halinde görülür ve güneş bu lekelerin artmasına neden olur.

Lekelerin artmasını önlemek için güneş koruyucu ürünler kullanılabilir ve güneşten korunulmalıdır. Hamilelik lekeleri sadece estetik açıdan problem oluşturabilirler.

Sinoz Leke Kremi, güneşin sebep olduğu leke ve çillerde, sivilce lekelerinde, doğum sonrası oluşan lekelerde, doğum kontrol ve hormon haplarının sebep olduğu lekelerde, yaşlanmaya bağlı olarak cilt yüzeyinde oluşan lekelerde kullanılabilir.

Cilt üzerinde leke olarak adlandırılan renk bozuklukluklarının kaynağı doğal renk tonunu yitirmeye başlayan hücrelerdir. Sinoz Leke Kremi'ni, cildinize sürdüğünüzde cilt tarafından kolayca emilir. Cildin alt tabakasına hızlıca nüfuz ederek renk kaybı yaşayan hücrelerin doğal renk tonuna döndürülmesini sağlar.

Cilt hücreleri gece boyunca dinlenme (uyku) sırasında, kendilerini tamir eder ve onarır. Sinoz Leke Kremi'nin etkisini arttırmak ve tedavi sürecini kısaltmak için gece yatmadan önce cildi temizledikten sonra lekeli bölgeye uygulamanız daha etkili bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Sinoz Leke Kremi'nin gündüz kullandığınızda ise sizi güneşin zararlı ışınlarından korur, lekelerinizin artmasını önler ve yeni leke oluşumunun önüne geçer.

Sinoz Leke Kremi'ni doğal içeriği sayesinde el, yüz, boyun, omuz ve dekolte bölgeleri ile birlikte vücudunuzun her yerinde güvenle kullanabilirsiniz.

İçindekiler;

Su Teresi Özü

Yapılan araştırmalarda cilt üzerinde çok önemli renk açıcı ve beyazlatıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Ürünümüzde kullanılan Su Teresi özü yüksek aktiflik oranına sahiptir ve bu nedenle etkinliği diğer ürünlere kıyasla daha fazladır. Aynı zamanda hamilelik ve güneşten olan çilleri geçiktirici etkiye sahiptir.

Vitamin A

Kollajen sentezini düzenleyerek cildin esnekliğini arttirici etkisi ile birlikte hücre yenilenmesine yardımcı olarak ciltteki lekeleri gidermeye yardımcı olur.

Vitamin E

Antioksidan etkisiyle, serbest radikal oluşumunu engelleyerek hücreyi hasar görmekten korur; cildin su tutma kapasitesini arttırarak hücre yenilenmesini hızlandırır; yaşlanmayı ve yaşlılık belirtilerini geciktirir. Cildi korur ve destekler.

Vitamin F

Cildin sağlıklı olmasını destekler. X ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruma sağlar. Cilt gençlestirici etkisi vardir.

Vitamin H

Biotin olarak ta bilinen ve Cilt sağlığı için gerekli olan H vitamini eksikliğinde kuru, pullu ve acıya hassas bir cilt oluşumu meydana gelir. B Vitamini ile birlikte Dermatit, ekzema gibi cilt sorunlarının giderilmesinde etkin bir rol oynar.

Vitamin B

Cilt dokusunun sağlıklı kalmasını sağlayarak cildin genç görünmesini sağlar ve yaşlanma etkileri ile meydana gelebilecek cilt renginin değişmesini engellemeye yardımıcı olur.

Papatya Özü

Cilt rengini açıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda cilt güzelliği ve parlaklığı içinde kullanilmasi gerekli olan Chammomile ekstrakt vücutta oluşabilecek izlerin giderilmesine de yardımcı olur.

At Kestanesi Özü

Kırışık giderici özelliğe sahiptir. Damar büzücü özelliğinden ötürü ciltteki genişlemiş gözenekleri kapatır, yüzdeki kırmızı görünen kılcal damarları ve kırmızı lekeleri yok eder. Yüzdeki güneşten kaynaklı lekelere ve deri çatlaklarına iyi gelir, cilde tazelik ve nemlilik verir.

SPF 30

Cildi Güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarının meydana getirdiği güneş lekelerine ve kırışıklıklarına karşı korur.

İsim Soyisim:
Telefon No:
Gizlilik Politikasını Okudum Onaylıyorum.